1. Příprava

1.1 Navlékněte si ochranné rukavice, které jsou přiložené v balení s barvou.

1.2 Přimíchejte Naturtint barvící emulzi (A) do lahvičky s vyvíjecí emulzí (B) a utáhněte uzávěr lahvičky. Při teplém počasí je vhodné připravovat barvu v misce. Při přípravě barvy v misce nepoužívejte žádné kovové materiály.

1.3 Třeste lahvičkou 2 minuty, uvolněte uzávěr a nechejte lahvičku otevřenou. Pokud si připravujete barvu v misce, důkladně ji promíchejte.

1.4 Těsně před aplikací utáhněte uzávěr lahvičky s aplikátorem a celou dávku naneste na vlasy. Pokud chcete nejdříve obarvit odrostlé vlasy u kořínků, rozmíchejte si vždy barvu v misce. Naneste barvu nejprve ke kořínkům a nechte působit 20 minut. Poté naneste barvu na zbytek vlasů a nechte působit dalších 10 minut.

UPOZORNĚNÍ

Používejte láhev s aplikátorem velmi opatrně. Ubezpečete se, že je uzávěr před aplikací dotažený. Nemiřte aplikátorem na obličej. Zabraňte kontaktu barvy s očima, může způsobit oslepnutí. NENECHÁVEJTE LÁHEV PO PROTŘEPÁNÍ ZAVŘENOU, LÁHEV SE MŮŽE ROZTRHNOUT. Hotovou barvu nikdy neskladujte, použijte vždy celou dávku připravené barvící směsi.

2. Barvení

2.1 Zakryjte si ramena ručníkem, aby se zabránilo obarvení oblečení.

2.2 Barvu nanášejte na suché, neumyté vlasy. Začněte u kořínků a poté nanášejte po celé délce vlasů. Barvu vmasírujte do vlasů rukama v rukavicích nebo pomocí hřebene. Vlasy vyčešte nahoru.

2.3 DOBA BARVENÍ

a) Nebarvené vlasy

Rozprostřete barvu rovnoměrně po celé délce vlasů a nechejte působit 30 minut. Pro intenzivnější barevný odstín nebo při barvení silně prošedivělých vlasů prodlužte dobu barvení na 40 minut.

b) Barvené vlasy nebo pro dobarvení vlasů (při nedostačujícím množství barvy při prvním barvení)

Připravte doplňkovou dávku barvící směsi, naneste na místa, která chcete dobarvit v patřičném množství a nechte působit. Po 20ti minutách naneste zbytek barvy na ostatní vlasy a nechte působit dalších 10 minut. Doba barvení tedy trvá celkem 30 minut. Při silně prošedivělých vlasech prodlužte celkovou dobu barvení na 40 minut.

2.4 Hotovou barvící směs neskladujte!

3. Opláchnutí a následná péče o obarvené vlasy

3.1 Řádně a dostatečně dlouho oplachujte, dokud nebude oplachovaná voda čistá.

3.2 Použijte šampon na vlasy, vytvořte jemnou pěnu, vlasy umyjte a dobře opláchněte.

3.3 Před aplikací Nutrideep® Multiplieru (C) tubu protřepejte a naneste na ještě vlhké vlasy směrem od kořínků ke konečkům po celé délce vlasů. Nechte působit 2 minuty a poté dobře opláchněte teplou vodou. Vlasy vysušte a upravte. Zbytek Nutrideep® Multiplieru používejte ještě 2 týdny po obarvení vlasů pro ochranu a větší stálost barvy.

Barevný test na vybranou barvu. K dosažení barevného odstínu podle Vaší představy proveďte jednoduchý test.

1. Vezměte nebo odstřihněte pramen vlasů o délce přibližně 3 cm.

2. Použijte zbytek testu na alergickou reakci nebo smíchejte 2 kapky vyvíjecí emulze s dvěma kapkami barvící emulze ve skleněné nebo plastové misce a na neste na vybraný pramen vlasů.

3. Nechte působit 20 – 30 minut. Při aplikaci na silně prošedivělé vlasy tuto dobu prodlužte o deset minut. Dobře opláchněte.

4. Pokud získal pramen vlasů barevný odstín podle Vašeho přání, aplikujte na všechny vlasy a nechte patřičnou dobu působit.

Biologicky certifikované a odzkoušené barvy na vlasy obsahují pšeničné proteiny, které vlasy posilují a činí je hebké, zatímco slunečnicový extrakt chrání barvu před vyblednutím. Dále obsahují extrakt ze lnu pro snadné rozčesávání, výtažky z citrónu, které dodávají vlasům vitalitu a kyselinu olejovou pro vysoký lesk vlasů. Dále obsahují přírodní a bio rozmarýnový, eukalyptový olej, sóju a oves.

Důležité upozornění pro barvení neprošedivělých vlasů

Pokud si vybíráte barvu podle barevného vzorníku, mějte na zřeteli, že optimálního barevného výsledku lze dosáhnout pokud bude vybraný odstín blízký Vaší přirozené barvě vlasů. Na tmavých vlasech bude barevný výsledek méně intenzivní než na světlejších odstínech vlasů, kde může být výsledná barva jasnější než ve vzorníku.

Důležité upozornění pro barvení prošedivělých vlasů

Pokud si vyberete barvu z některý z módních odstínů (Ash, Brown, Cooper, Mahagony, Golden a Red) a máte silně prošedivělé vlasy, je vhodné smíchat Vaši vybranou barvu s některou z přírodních barev Natural v odstínech (1N až 10N) a získáte tak odpovídající barevný tón.

Jestliže máte 100% šedivé vlasy smíchejte stejný díl od každé barvy (barvu Natural a zvolený módní odstín) a přidejte do směsi odpovídající množství vyvíjecí emulze. Na mírně šedivé vlasy použijte menší podíl přírodní barvy Natural. Barevný test Vám napomůže při odhadnutí množství přírodní barvy Naturtint Natural.

Naturtint – celý návod ke stažení (.pdf)